Vánoční turnaj mladých badmintonistů

K ukončení první části sezóny pořádal TJ Sokol Poděbrady, oddíl badmintonu, v neděli 20. 12. 2015 svůj druhý vánoční turnaj.

Tohoto turnaje k ukončení roku 2015 se zúčastnilo 14 dětí od 10 do 16 let, což představovalo zhruba 80 % členské základny oddílu. Podle výkonosti byli účastnici turnaje rozděleni do tří kategorií.

Kategorie začátečníků byla ryze dámskou záležitostí. 3. místo obsadila Simona Bursová, 2. místo Gabriela Lonská a vítězkou se stala Viktorie Lonská.

Ve středně pokročilých 3. místo obsadila Kateřina Dvořáková.  Rozhodující bitvu o první místo vybojovala těsně o jeden bod Riva Svobodová nad Martinem Vítkem.

Ve vyrovnané kategorii pokročilých hráčů je třeba vyzvednout  výkon  Veroniky Reinischové, jediné zástupkyně něžného pohlaví v  této skupině.  Na 3. místě se umístil Vojtěch Sehnal, druhou příčku obsadil Mikoláš Dušek a vítězem se stal Karel Svoboda.

Oddíl badmintonu trénuje několikrát v týdnu a dokonce i v neděli pod dohledem homologovaných trenérů Michalem Vachem, Veroniky Sollier a Petra Fišera. Snažíme se jim vytvořit optimální podmínky pro fyzický a hlavně technický růst v této sportovní disciplíně. Sem patří i účast na turnajích pro neregistrované hráče, která se ukázala jako velmi důležitá pro rozvoj kompetitivnosti a sebevědomí našich hráčů.

Všichni se těšíme na lednové zahájení  druhé části sezóny  ve které plánujeme účast na několika dalších turnajích v Praze a Hradci Králové.