Hamr Braník duben 2019

Poslední víkend v dubnu se odehrál další z výborných badmintonových turnajů. Co zaujalo?

  • Hned 4 z 6 medailí v mírně pokročilých putují do Poděbrad
  • Zrodila se hvězda? Poprvé na turnaji, hned zlato
  • Zdeněk Doležel problém nemá
  • Kuba Hojer problém má

Začněme popořadě:

V mírně pokročilých se tentokrát opět ukázala i Verča Reinischová, které tři dny před turnajem sundali z ruky sádru. A zvládla to hezky. Sice turnaj nevyhrála, ale skončila 7. A hlavně byla nejlepší z žen. Za měsíc tedy, doufáme, zase přesun do středně pokročilých. 

Druhé místo v ženách obsadila Katka Dvořáková, třetí skončila Riva Svobodová. Společně se třetím mezi muži i celkově, Honzou Frančíkem, tak domů do Poděbrad odvezli 4 medaile z mírně pokročilých.

Když k tomu ještě připočteme žumpakrále a druhé místo ve středně pokročilých v podání Michala Vacha a Davida Solliera, tak můžeme Poděbradskou výpravu považovat za velmi zdařilou. Kazí to jen Miky Dušek, který nevyhrál nic. Tedy téměř nic. V pokročilých skončil až jedenáctý, hluboko v poli poražených (tady je nutno připsat, že jde o poznámku psanou s velkou ironií v prstokladu).

Hvězda?

Nestává se často, aby hráč, který přijde na turnaj úplně poprvé, vyhrál. Tentokrát tomu tak ale bylo. Mírně pokročilé vyhrál Karel Světlý. Těšíme se na výsledky ve vyšší kategorii!

Problém?

Už už se zdálo, že má Zdeněk Doležel nějaký zdravotní problém. Alespoň nám to všem minulý měsíc vehementně tvrdil, když se přihlásil do mírně pokročilých a hrál pravou rukou. Dostal strašný výklep. Možná to ale byla nejlepší rehabilitace, kterou si mohl dopřát. Tentokrát totiž opět nastoupil v pokročilých a opět vyhrál. Taktika na velkého soupeře Kubu Jíchu? Pokud ano, tak úspěšná.

Problém!

Jestli tedy měl toho chladného dubnového večera někdo problém, pak jedině já. Po zkušenostech z minulých turnajů, kdy nás šlo po turnaji do hospody skutečně jen pár, jsem tentokrát nezamlouval žádná místa. A hned nás šlo jedenáct.

22:15 zoufalý telefonát: „Dobrý den, máte místo?“ „Ne.“
22:45 příjezd, hospoda poloprázdná, místo bylo!

Ulevilo se mi, to nemohu říct. 

Ocenění

Mírně pokročilí

1. Karel Světlý, Verča Reinischová (7.)
2. Honza Suchár, Katka Dvořáková (10.)
3. Honza Frančík, Riva Svobodová (14.)
9. Milan Tůma
17. David Paulus

Středně pokročilí

1. Tomáš Počta, Klára Pšenková (18.)
2. David Sollier
3. Robert Juračka
5. Zdeněk Rojka
9. Lukáš Strejc
17. Michal Vach

Kompletní pořadí všech úrovní najdete zde.

Zdroj: Jakub Hojer – správce ligy v Praze
https://www.vaseliga.cz/clanek/badminton-7